Suplementy dla uzupełnienia wapnia

Przez całe życie wapń okaże się bardzo ważny. Z najważniejszymi momentami Twojego życia, takimi jak dzieciństwo, karmienie piersią czy ciąża, uzyskanie odpowiednich ilości wapnia jest bardzo ważne. Dla dzieci wapń pomaga w rozwoju zębów i kości, a także zapobiega powstawaniu zakrzepów krwi. U dorosłych wapń pomaga zapobiegać osteoporozie.

Jeśli chcesz przyjąć lub przyjmować suplementy wapniowe, powinieneś je wziąć przed lub po posiłku z dużą szklanką płynu, najlepiej wodą. Jeśli używasz do żucia suplementów wapniowych, należy upewnić się, że żoją tabletki dokładnie przed połknięciem. Jeśli masz kłopoty z żucie, zawsze powinieneś pozwolić, aby rozpuszczały się one w szklance wody lub soku, a następnie powoli pić, gdy tylko się rozpuści. Należy pamiętać, że nie należy przyjmować innych leków bezpośrednio po suplementach wapnia, ponieważ mogą one ingerować w inne rodzaje leków, które można przyjmować.

Chociaż suplementy wapnia są idealne do promowania wzrostu i zdrowia kości, zębów, należy zawsze upewnić się, że można je wziąć przed dokonaniem zakupu. Osoby cierpiące na choroby płuc, kamienie nerkowe, problemy żołądkowo-jelitowe lub biegunkę powinny zawsze najpierw skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że suplementy wapnia nie będą gorsze. Jeśli pacjentka jest w ciąży, powinien poinformować lekarza o tym, że jesteś zainteresowany lub przyjmujesz suplementy wapnia, jak wiadomo, że dostał się do mleka kobiecego.

Zwykle każdy może przyjmować suplementy wapnia, chociaż stosowanie ich w dużych dawkach może powodować różne i niepożądane reakcje. Jeśli przyjmujesz suplementy wapnia w dużych dawkach, może wystąpić zaparcie, wymioty, nudności, utratę apetytu, suchość w ustach i utratę apetytu. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z powyższych problemów, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Kiedy skontaktujesz się z lekarzem, powinieneś powiadomić go, jeśli pacjent przyjmuje inne leki, a także historie choroby lub chorób, które może mieć Twoja rodzina. Chociaż każdy może przyjmować suplementy wapnia, są rzadkie przypadki, w których mogą powodować działania niepożądane. Skutki uboczne są bardzo rzadkie, chociaż zdarzają się i mogą uniemożliwić niektórym osobom przyjmowanie tych suplementów.

Jeśli masz problemy z kości lub po prostu stara się zachować zdrowe kości, suplementy wapnia są potrzebne. Można je znaleźć w internecie lub poprzez lokalne sklepy żywieniowe. Nie kosztują dużo pieniędzy, ale dadzą Ci spokój, wiedząc, że twoje kości pozostaną silne i zdrowe. Możesz je również umieścić w swojej codziennej diecie - chociaż najpierw powinieneś porozmawiać z lekarzem, aby upewnić się, że nie będą powodować żadnych problemów.

lil kim

Links